Instruktorzy

Radosław Michalak

taniec towarzyski

Założyciel Szkoły Tańca "Cubana", instruktor tańca towarzyskiego - związany z tańcem od 6 roku życia. Podczas swojej kariery tanecznej brał udział w wielu turniejach w Polsce i zagranicą zdobywając niejednokrotnie najwyższe laury posiada najwyższą krajową klasę taneczną A. Swoje umiejętności taneczne doskonalił u jednych z najlepszych trenerów w Polsce tj.: Joanna Siekierska, Iwona Pavlovic, Jarda Ridel (Czechy), Janusz Biały, Adam Król. Od 2003 roku zajmuje się nauką tańca dorosłych jak również dzieci przygotowując je do występów na turniejach tańca towarzyskiego, trener tańców latynoamerykańskich w Klubie Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl” w Bielsku-Białej. W 2006 roku zdobył dyplom instruktora tańca towarzyskiego wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Radosław Michalak
Dorota Rychta

Dorota Rychta

hip-hop

Z tańcem związana od najmłodszych lat. Instruktorka i choreograf zespołu So What?! 
Z wielu technik tanecznych, z którymi miała kontakt na warsztatach jako swoją specjalizację wybrała hip - hop.
Szkoliła się w Pineapple Dance Studios (Londyn). Nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez udział w licznych warsztatach z profesjonalnymi choreografami m.in. : Moncell "Ill Kozby" Durden, Malcom Mbombo, Bly Richards, John Graham, Sisco Gomez, Kimberley Taylor, Gabriel Francisco, Justyna Lichacy, Mariusz 'Maniek' Kotarski, Marcin Rębilas, Paweł Krupa ‘Pablo’, Piotr ‘Simba’ Abramowicz, Sandy Rzeźniczak, Piotr Bańkowski, Rafał Roofi’ Kamiński, Karol Niecikowski.

 

Agnieszka Jarosińska

dancehall, hip-hop

Dyplomowana Instruktorka Tańca. Ze swoją pasją związana jest od dzieciństwa. Tańczyła w kilku formacjach. Nieustannie doskonali swoje umiejętności na warsztatach z profesjonalnymi choreografami a także bierze udział w międzynarodowych projektach tanecznych. Odbyła 3 tygodniową podróż na Jamajkę, gdzie intensywnie szkoliła się w najlepszej szkole tańca DANCE EXPRESSIONZ JAMAICA. Organizatorka jednych z największych warsztatów dancehallowych na terenie Bielska-Białej, na które sprowadza najlepszych polskich tancerzy. Założycielka dancehallowego zespołu Ketch Di Flow. Obecnie prowadzi także dziecięcy zespół hip-hopowy No Name. Przygotowuje swoje grupy do pokazów a także zawodów tanecznych, uzyskując liczne nagrody. Wielokrotnie sędzia na zawodach tanecznych

Udział w warsztatach- Międzynarodowy projekt „Ciało w mieście” w formie improwizacji oraz tańca współczesnego (Kraków). Szkoliła się m.in. u takich instruktorów z Jamajki jak:, Orville Xpressionz, Global Bob, Latonya Style, Shelly Xpressionz, Andre Cosmic, Conray Richards, Sri Lanka, Jr Black Eagle, Nick Black Eagle, Ova Marz, Kim Weezy, Dansa Bling, Lil Ville, Dhq Nickiesha, Famous Colo Squad, Elite Team, Cojo M.O.B.,Nicky Trice, Stacy Xpressionz., Killa Bean Europy, USA, Brazylii, Rosji: Laure Courtellemont A Ni Mal, Camron One-Shot, Jiff di Bossman, , Kate Baba, Sonia Sensuafro, Gabriel Francisco, Syrin Zero Frederick Folkes, Moncell ILL Kozby Durden, Bly Richards, Alex Larson, Malcom Mbombo, Bboy Venum, Lucas Migliorini, Pato Fabian, Carolina Mercad, Johana Enouth, Anet Antosova, French Squad Danca, Fraules. Swoje kwalifikacje podnosi nie tylko praktycznie ale również w teorii (m.in. wyraz sceniczny, kompozycja tańca, funkcja choreografii i muzyki w danej formie tańca, anatomia, historia tańca, zdrowie wychowanka i instruktora)

 

Agnieszka Jarosińska
Justyna Targosz

Justyna Targosz

taniec towarzyski

Pierwsze kroki na parkiecie stawiała w wieku 11 lat na kursie tańca towarzyskiego. Później rozpoczęła kilkuletnią przygodę z tańcem turniejowym szkoląc się m. in. u Krzysztofa Raczkiewicza, Joanny Siekierskiej, Sławomira Miszczaka, Andrzeja Suchockiego. Na zajęciach stara się pokazać, że taniec towarzyski jest nie tylko przydatny na wszelkiego rodzaju imprezach, ale także sprawia wiele radości. Koncentruje się nie tylko na samych krokach, lecz na pracy całego ciała, co zdecydowanie poprawia jakość tańca i wygląd pary na parkiecie. Indywidualne podejście do każdego sprawia, że wiele osób odkrywa swoje taneczne możliwości i pokonuje wcześniejsze opory przed wyjściem na parkiet. Z powodzeniem przygotowuje pary narzeczeńskie do pierwszego, weselnego tańca.

 

Kamila Klimont

salsa solo

Tancerka, choreograf. Od ponad 15 lat związana jest z tańcem. Zaczynała od nauki tańca towarzyskiego w KTT „Nowy Styl” szkoląc się u Marleny Koch, Krzysztofa Raczkiewicza, Joanny Siekierskiej, Sławomira Miszczaka i Andrzeja Suchockiego. Poszukując swojego stylu i chcąc rozwijać się także w technikach tańczonych solo, przez pewien czas uczyła się bellydance i flamenco (Saida, Madihah, Katarzyna Sikorska), z których do dziś czerpie inspirację.Obecnie jej największą pasją jest salsa, w szczególności styl kubański i Los Angeles. Nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez udział w warsztatach z profesjonalnymi choreografami z całego świata (m.in. Yunaisy Farray, Israel Gutierrez, Alex Ruiz, Jazzy Ruiz, Leonardo Diaz Soler, Anne y Anichi, Adrian y Anita, Johnny Vasquez, PrzeMek Wereszczyński, Monika Grzelak, Daniel Pancerz).Założycielka i tancerka krakowskiej grupy Avogadro Dance, z którą od pęciu lat występuje w najlepszych hotelach w całej Polsce (na jednej scenie wraz z gwiazdami polskiego showbiznesu m.in. Dodą, Cezarym Pazurą, Andrzejem Grabowskim, Piotrem Borkowskim, Hanną Śleszyńską, Tadeuszem Drozdą, czy kabaretami: Neonówka, Pod Wyrwigroszem).Swoją pasją postanowiła dzielić się z innymi. Jako instruktorka, największą wagę przywiązuje do perfekcyjnego prowadzenia w parze, co wiąże się przede wszystkim z komfortem w tańcu i dobrym wyglądem na parkiecie. Specjalistka od kobiecego stylingu, podczas nauki na pierwszym miejscu stawia wdzięk i grację tańczących Pań, tak, aby z każdego ruchu wydobyć esencję kobiecości.

 

Kamila Klimont
Kasia Borutko

Kasia Borutko

hip-hop

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Uczestniczka Kursu Instruktorskiego w Krakowie-specjalizacja taniec nowoczesny. Z tańcem związana od najmłodszych lat. Swoją drogę zaczynała od Baletu,tańca Współczesnego oraz techniki Jazz . Z biegiem czasu zaczęła poszerzać swoje horyzonty szkoląc się w innych stylach tanecznych takich jak: Hip-Hop,LA style,House,Popping,Looking,Whacking,Voguing,Dancehall. Jej ulubionym stylem został Hip-Hop/New style w którym spełnia się do dnia dzisiejszego będąc członkiem zespołu „So what?!” który zdobywa liczne tytuły oraz najwyższe miejsca na zawodach tanecznych w całej Polsce. W Szkole Tańca Cubana odnalazła swoją drogę i prawdziwe powołanie nie tylko jako tancerz ale również jako instruktor/choreograf w stylu Hip-Hop/New Style. Miłością do tańca oraz zdobytą wiedzą pragnie dzielić się ze swoimi podopiecznymi. W swoje zajęcia zawsze wkłada sto procent zaangażowania i serca. Każdą wolną chwile poświęca na swój rozwój taneczny biorąc udział w licznych obozach tanecznych oraz warsztatach z najlepszymi choreografami w Polsce jak i na Świecie : Holywood,Brian Puspos,Gabriel Francisko,Marcin Rębilas,Mariusz Kotarski,Sandra Rzeżniczak,Mateusz Sobecko,Joachim Uetake,Patryk Bredej,Julia Żytko,Piotr Jeziorowski,Kasia Kizior i wielu innych.

 

Mikołaj Strzyż

hip-hop

Z tańcem związany od 12 roku życia. Zainteresowany na początku tanecznie modern'em, z czasem to hip-hop skradł mu serce dzięki show "American Best Dance Crew". Studiował z wieloma znanymi tancerzami i choreografami: Giacarlo Solinas, Daniele Baldi, Kris , Paolo Aloise, Matt Steffanina , Big Wave, NappyTabs, z Anthony Lee, Lyle Beniga , Lando Wilkins. Dostał się do 8 edycji programu You Can Dance "Po prostu tańcz". Obecnie prowadzi treningi i zajęcia: w Szkole Tańca Cubana, w Teatrze Luk Sfera w Kętach, gdzie tworzy choreografie do musicali, w Ustroniu oraz w Cieszynie w teatrze Adama Mickiewicza, gdzie będą odbywać się premiery. Prowadzi intensywne szkolenia w ciągu roku: Fairplay Dance Camp, SDA Dance Camp w Atlanta, Atlanta Dance Experience, gdzie studiował z instruktorami jak: Donald D Rey Colson, który tworzył choreografie dla takich gwiazd jak: CIARA, RIHANNA , Bryan Puspos. Niedawno założył grupę taneczną The CLIQUE" czyli "Klika,Paczka", z którą odbył już pierwsze zawody M1 Dance Battle i Big Dance Elite, dostając się do finału. Ponadto prowadzi warsztaty w całej Polsce oraz za granicą: Ibiza, Włochy. W swoich rodzinnych stronach zajął pod rząd w latach 2010/2011/2012 I miejsce w kategorii Hip Hop solo. W 2016 roku zajął I miejsce jako „Najlepszy Tancerz Beskidów”.

 

 

Mikołaj  Strzyż
Ewa Czubińska

Ewa Czubińska

balet, jazz

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 10 lat w zespole Flex, gdzie wraz z grupą zdobywała liczne nagrody na konkursach choreograficznych przez ponad 14 lat na terenie całej Polski. Kolejnym krokiem było ukończenie Studium wokalno-baletowego, po ktorym otrzymała tytuł aktora scen muzycznych. W szkole tej doskonaliła wszystkie rodzaje tańca począwszy od baletu przez taniec charakterystyczny, współczesny i step. Równocześnie szkoliła się w Śląskim Teatrze Tańca pod okiem wielu choreografów i tancerzy ( Sebastian Zajkowski, Sylwia Hewczyńska, Byron van Jones, Barbara Sier-Janik, Korina Kordova). Żeby zdobyć podstawy do nauczania najmłodszych, przez 5 lat studiowała pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim, otrzymując tytuł magistra pedagogiki. Oprócz zajęć z dziećmi, które prowadzi od 8 lat, zajmuję się również animacją dzieci na licznych imprezach i eventach, współtworzy półkolonie w wielu szkołach tańca. Od listopada tego roku, założycielka firmy "Puenta", która zajmuje się obsługą imprez dla dzieci. W 2014 roku otrzymała tytuł instruktora tańca i rekreacji ruchowej o specjalności taniec jazzowy w Egurola Dance Studio w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie taneczne poparte wykształceniem pedagogicznym sprawia, że zajęcia są oryginalne i kreatywne, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i młodzież z chęcią uczestniczą w wartatach tanecznych. Jej zajęcia to nie tylko praca nad ciałem i sposobem poruszania się, ale także świetna zabawa, mnóstwo satysfakcji i ogromna dawka energii.

 

Asia Dudziak

aerodance, taniec towarzyski

Swoją przygodę z tańcem rozpoczeła w wieku 7 lat w Klubie Tańca Towarzyskiego Kleks w Kętach. Po kilku latach przeniosła się do Klubu Nowy Styl w Bielsku-Białej gdzie udało się jej zdobyć klasę taneczna A w oby stylach. Następnie przeniosła się do Krakowa do Klub AS gdzie uzyskała najwyższą klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Szkoliła się m.in. Krzysztof Raczkiewicz, Marlena Koch, Ania i Leszek Romankiewicz, Iwona Pavlovic, Arkadiusz Pavlovic. Ukończyła choreogorafie na kierunku taniec w Wyższej Szkole w Kielcach.

 

Asia Dudziak
Natalia Waliczek

Natalia Waliczek

zumba

    Taniec towarzyszył jej od najmłodszych lat. Najpierw uczęszczała na zajęcia rytmiki, następnie kontynuowała swoją przygodę w zespole tanecznym działającym w Miejskim Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej. Uczyła się rożnych stylów tańca: hip hopu, tańca współczesnego, jazzu, tańca nowoczesnego. W wieku nastoletnim rozpoczęła pracę jako instruktor tańca, a od 2010 roku prowadzi grupy taneczne dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy Jasienica.    

    Licencjonowana instruktorka Zumba Fitness oraz Zumba Kids&Kids Junior od 2013 roku. Należy do Stowarzyszenia Instruktorów Zumby (Zumba Instructor Network), co umożliwia ciągłe doskonalenie umiejętności, współpracę z innymi instruktorami oraz dostęp do najnowszych choreografii. 

     "Zumba stała sie moją inspiracją do  dalszego rozwoju  i samorealizacji. Swoją miłością do tańca bez trudu zarażam innych, jednocześnie czerpiąc przy tym wielką radość i satysfakcję. Moje zajęcia są pełne pozytywnej energii i pozwalają spalić setki zbędnych kalorii."

    Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w  Cieszynie, a także dyplomowana instruktorka fitness.