Instruktorzy

Radosław Michalak

taniec towarzyski

Założyciel Szkoły Tańca "Cubana", instruktor tańca towarzyskiego - związany z tańcem od 6 roku życia. Podczas swojej kariery tanecznej brał udział w wielu turniejach w Polsce i zagranicą zdobywając niejednokrotnie najwyższe laury posiada najwyższą krajową klasę taneczną A. Swoje umiejętności taneczne doskonalił u jednych z najlepszych trenerów w Polsce tj.: Joanna Siekierska, Iwona Pavlovic, Jarda Ridel (Czechy), Janusz Biały, Adam Król. Od 2003 roku zajmuje się nauką tańca dorosłych jak również dzieci przygotowując je do występów na turniejach tańca towarzyskiego, trener tańców latynoamerykańskich w Klubie Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl” w Bielsku-Białej. W 2006 roku zdobył dyplom instruktora tańca towarzyskiego wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Radosław Michalak
Dorota Rychta

Dorota Rychta

hip-hop

Z tańcem związana od najmłodszych lat. Instruktorka i choreograf zespołu So What?! i What's Up!
Z wielu technik tanecznych, z którymi miała kontakt na warsztatach jako swoją specjalizację wybrała hip - hop.
Szkoliła się w Pineapple Dance Studios (Londyn). Nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez udział w licznych warsztatach z profesjonalnymi choreografami m.in. : Moncell "Ill Kozby" Durden, Malcom Mbombo, Bly Richards, John Graham, Sisco Gomez, Kimberley Taylor, Gabriel Francisco, Justyna Lichacy, Mariusz 'Maniek' Kotarski, Marcin Rębilas, Paweł Krupa ‘Pablo’, Piotr ‘Simba’ Abramowicz, Sandy Rzeźniczak, Patryk Brdey, Piotr Bańkowski, Lyle Beniga, Ian Eastwood, Bam Martin, Kenzo Alvares, Kevin Paradox

 

Kasia Borutko

hip-hop

Abslowentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Kursu Instruktorskiego w Krakowie - specjalizacja taniec nowoczesny. Z tańcem związana od najmłodszych lat. Swoją drogę zaczynała od Baletu, tańca współczesnego oraz techniki jazz. Z biegiem czasu zaczęła poszerzać swoje horyzonty szkoląc się w innych stylach tanecznych takich jak: Hip-Hop, LA style, House, Popping, Looking, Waacking, Dancehall. Jej ulubionym stylem został Hip-Hop w którym spełnia się do dnia dzisiejszego będąc członkiem zespołu „So what?!” który zdobywa liczne tytuły oraz najwyższe miejsca na zawodach tanecznych w całej Polsce. Założycielka oraz trenerka naszego juniorskiego zespołu Big Up. W Szkole Tańca Cubana odnalazła swoją drogę i prawdziwe powołanie nie tylko jako tancerz ale również jako instruktor/choreograf w stylu Hip-Hop. Miłością do tańca oraz zdobytą wiedzą pragnie dzielić się ze swoimi podopiecznymi.

W swoje zajęcia zawsze wkłada sto procent zaangażowania i serca. Każdą wolną chwile poświęca na swój rozwój taneczny biorąc udział w licznych obozach tanecznych oraz warsztatach z najlepszymi choreografami w Polsce jak i na Świecie : Holywood, Brian Puspos, Gabriel Francisko, Marcin Rębilas, Mariusz Kotarski, Sandy Rzeżniczak, Patryk Bredej, Julia Żytko, Tony Tzar, Sean Lew i wielu innych.

 

Kasia Borutko
Ewa Czubińska

Ewa Czubińska

balet, jazz

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 10 lat w zespole Flex, gdzie wraz z grupą zdobywała liczne nagrody na konkursach choreograficznych przez ponad 14 lat na terenie całej Polski. Kolejnym krokiem było ukończenie Studium wokalno-baletowego, po ktorym otrzymała tytuł aktora scen muzycznych. W szkole tej doskonaliła wszystkie rodzaje tańca począwszy od baletu przez taniec charakterystyczny, współczesny i step. Równocześnie szkoliła się w Śląskim Teatrze Tańca pod okiem wielu choreografów i tancerzy ( Sebastian Zajkowski, Sylwia Hewczyńska, Byron van Jones, Barbara Sier-Janik, Korina Kordova). Żeby zdobyć podstawy do nauczania najmłodszych, przez 5 lat studiowała pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim, otrzymując tytuł magistra pedagogiki.

Oprócz zajęć z dziećmi, które prowadzi od 13 lat, zajmuję się również animacją dzieci na licznych imprezach i eventach, współtworzy półkolonie w wielu szkołach tańca. Od listopada 2014, założycielka firmy "Puenta", która zajmuje się obsługą imprez dla dzieci. W 2014 roku otrzymała tytuł instruktora tańca i rekreacji ruchowej o specjalności taniec jazzowy w Egurola Dance Studio w Warszawie. U nas prowadzi 2 zespoły taneczne młodszą grupę Fuego oraz starszą Fuerte. Wieloletnie doświadczenie taneczne poparte wykształceniem pedagogicznym sprawia, że zajęcia są oryginalne i kreatywne, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i młodzież z chęcią uczestniczą w wartatach tanecznych. Jej zajęcia to nie tylko praca nad ciałem i sposobem poruszania się, ale także świetna zabawa, mnóstwo satysfakcji i ogromna dawka energii.

 

Ania Mrozińska

bachata

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat od baletu, wypracowując w sobie wytrwałość i zapał oraz wrażliwość na muzykę. Przez lata szukała siebie w tańcu towarzyskim, jazzie, funky, contemporary i dancehallu, potęgując swoją pasję i miłość do tańca. Pierwsze salsowe kroki stawiała pod czujnym okiem instruktorów Salsy-Bielsko, zakochując się w tańcach afro-kubańskich. 

Jednak to Bachata zawładnęła jej sercem i opanowała zmysły bez reszty. U boku Piotra Wróbla od przeszło siedmiu lat prowadzi regularne zajęcia bachaty w parach i solo, wspólnie zarażając swoich kursantów miłością do tego zmysłowego i uwodzicielskiego tańca, który cieszy się dziś taką popularnością w Europie i na całym świecie.

Z kolei jako tancerka, instruktorka i choreograf kursów solowych, na swoich zajęciach Bachata Ladies wprowadza Panie w tajniki kobiecego body movementu, charakterystycznego dla tego gatunku tańca, przywiązując wagę do techniki, płynności ruchu oraz tricków czyniących stajling czarującym i zmysłowym.

Warsztatowo prowadzi lekcje z techniki tańca, izolacji ciała, High Heels oraz Sexi Chair Dance. Na tych wymagających zajęciach kładzie nacisk na technikę, zdrowy ruch i postawę, a także przykłada ogromną wagę do interpretowania muzyki oraz wyrażania siebie w tańcu.

Instruktorka regularnych kursów bachaty od ponad siedmiu lat w Bielsku-Białej, Katowicach, Tychach, Cieszynie, Oświęcimiu, Rybniku, a także warsztatów w wielu innych miastach na Śląsku i w Małopolsce.

Uczestniczyła w warsztatach takich międzynarodowych gwiazd bachatowych jak: Ataca y Alemana, Korke y Judith, Daniel y Desiree, Kiko & Christina, Cornel & Rithika, Abdel y Lety, Carlos & Chloe, Gatica & Frank Santos oraz wielu innych. High Heels’owo między innymi u: Natalia „Lala” Konarska, Tina Papazyan i Anna Cibis.

 

Ania Mrozińska
Maja Gluza

Maja Gluza

high heels

Z tańcem związana od najmłodszych lat. Swoją taneczną przygodę zaczynała od stylu hip-hop, doskonaląc umiejętności w naszym zespole No name. Z czasem, odkryła styl dancehall i na nim skupiła się przez następne lata będąc członkiem zespołu Ketch di Flow, który prowadzony przez Agnieszkę Jarosińską zdobywał wiele nagród na zawodach tanecznych. Szkoliła się u polskich jak i zagranicznych tancerzy takich jak: Kasia Jukowska, Anet Antosova, Aidam Sramek, Klara Marinova, Agata Rzepka, Agnieszka Morko, Ania Bogunia i Marcin Węgrzynek. Dziś swoją pasję do tego stylu przenosi na młodszych podopiecznych, dbając o ich rozwój. Jednak dancehall nie jest jedynym stylem, którym się pasjonuje. Obecnie wprowadziła na naszą salę również kobiecy High heels, który pozwala jej poszerzać swoje taneczne horyzonty. Jest członkinią grupy High Heels Dance Poland zrzeszającej szpilkowych maniaków z całej Polski. Ukończyła program szkoleniowy Heels by Lala, prowadzony przez Natalię Konarską oraz szkolenie High heels Intensive organizowane przez Monikę Jarosz. Miała okazję rozwijać swoje heelsowe umiejętności również u takich tancerzy jak: Jessica Ali, Tina Papazyan, Paulina Gajewska, Suzi Pacałowska, Kuba Walica, Julia Żytko, Michalina Lamprecht, Ewelina Polnicka czy Klaudia Kosierb. Nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez udział w licznych warsztatach i projektach. Całą swoją wiedzę oraz umiejętności przekazuje uczniom wzbudzając w nich pewność siebie i większą świadomość ciała.

 

Mateusz Nowak

dancehall

Mateusz to organizator jednych z największych eventów dancehallowych w Polsce, organizowanych pod hasłem WICKED. W 2010 zdobył, a w 2015 i 2016 roku obronił tytuł Dancehall King (DNA Toruń). To reprezentant Monsta Unit i Hold On Nuh - jednych z najbardziej znanych i utytułowanych ekip dancehallowych w Polsce, a od ponad roku również jamajskiej ekipy Sopreme Blazzaz. Mateusz jest organizatorem, sędzią, instruktorem, uczestnikiem, zwycięzcą wielu krajowych i międzynarodowych eventów, contestów, warsztatów i campów. Od wielu lat nieustannie szkoli się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata (Jamajki, Stanów Zjednoczonych, Europy, Polski). Taniec to jego życie. Każdy dzień poświęca na szkolenie siebie lub innych, szukanie, poznawanie i doświadczanie wciąż czegoś nowego w tańcu, jego historii, kulturze, środowisku.

 

Mateusz Nowak
Asia Dudziak

Asia Dudziak

taniec towarzyski

Swoją przygodę z tańcem rozpoczeła w wieku 7 lat w Klubie Tańca Towarzyskiego Kleks w Kętach. Po kilku latach przeniosła się do Klubu Nowy Styl w Bielsku-Białej gdzie udało się jej zdobyć klasę taneczna A w oby stylach. Następnie przeniosła się do Krakowa do Klub AS gdzie uzyskała najwyższą klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Szkoliła się m.in. Krzysztof Raczkiewicz, Marlena Koch, Ania i Leszek Romankiewicz, Iwona Pavlovic, Arkadiusz Pavlovic. Ukończyła choreogorafie na kierunku taniec w Wyższej Szkole w Kielcach.

 

Natalia Waliczek

zumba

Taniec towarzyszył jej od najmłodszych lat. Najpierw uczęszczała na zajęcia rytmiki, następnie kontynuowała swoją przygodę w zespole tanecznym działającym w Miejskim Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej. Uczyła się rożnych stylów tańca: hip hopu, tańca współczesnego, jazzu, tańca nowoczesnego. W wieku nastoletnim rozpoczęła pracę jako instruktor tańca, a od 2010 roku prowadzi grupy taneczne dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy Jasienica.    

Licencjonowana instruktorka Zumba Fitness oraz Zumba Kids&Kids Junior od 2013 roku. Należy do Stowarzyszenia Instruktorów Zumby (Zumba Instructor Network), co umożliwia ciągłe doskonalenie umiejętności, współpracę z innymi instruktorami oraz dostęp do najnowszych choreografii. 

"Zumba stała sie moją inspiracją do  dalszego rozwoju  i samorealizacji. Swoją miłością do tańca bez trudu zarażam innych, jednocześnie czerpiąc przy tym wielką radość i satysfakcję. Moje zajęcia są pełne pozytywnej energii i pozwalają spalić setki zbędnych kalorii."

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, a także dyplomowana instruktorka fitness.

Od września 2021 roku zajęcia z zumby z Natalią nie tylko dla kobiet ale także dla dzieci od 6 roku życia

 

Natalia Waliczek
Piotr Sulawa

Piotr Sulawa

taniec towarzyski

Skromny i... utalentowany. Z tańcem związany od 7 roku życia. W dzieciństwie trenował różne style taneczne, jednak nigdy nie zamykał się w jednej dziedzinie. Teraz pozostaje wierny klasycznym i latynoskim rytmom z gamy tańców towarzyskich. Szkolił się u wielu znakomitych trenerów w tym u Pawła Sobieszka, Jana Klimenta, czy Arkadiusza Pavlovića. Uczestniczył również w wielu turniejach tańca, nie tylko ogólnopolskich, ale również międzynarodowych. Na co dzień uczy tańca towarzyskiego, niejednokrotnie pomagając przyszłym Młodym Parom w nauce pierwszego tańca, który zaprezentują w ich wielkim dniu.

 

Paulina Pinka Kachel

dancehall queen

Jest związana ze sceną taneczną od najmłodszych lat. Na co dzień spełnia się jako instruktor i trener ekip tanecznych m.in. zespołu Gyal Dem Flawless

Początkowo zajmowała się hip-hopem, a obecnie koncentruje się na rozwoju Dancehall Queen Style.  W 2015 oraz 2016 roku zdobyła nagrodę Publiczności na Slavic Dancehall Queen, dotarła do top 7 Slavic Dancehall Queen 2015.

Zajęła II miejsce w duetach DHQ na Wicked Dance Contest 2018.

Od 2015 współtworzy ekipę United Royal Tribe, z którą zdobyła Mistrzostwo Polski na Slavic Dancehall Queen meets  Queens on Top Poland 2018,  I miejsce w kategorii ekipy DHQ na Wicked Dance Contest 2017 oraz III miejsce w kategorii ekip na Spal Trampy 2015. W 2018 roku dziewczyny odbyły podróż na Jamajkę gdzie szkoliły się pod okiem najlepszych tancerzy. Występowały na koncertach i festiwalach m.in. Mini Reggae Fest 2013 i 2015, Rehabilidancehall 2015, Reggaeland 2016, JamaicanStylee 2016 oraz „One Love” 2018.  

Taneczne umiejętności zdobywa podczas warsztatów z polskimi oraz zagranicznymi tancerzami – Latonia Style, Royal G, Kimiko Versatile, DHQ Alevanille, StaciaFya, DHQ Aneika, DHQ Latesha, Keemie Elite, Global Bob, Ovamarz, Boysie, Mateusz Nowak, Lavinia, DHQ Aga, Ula Afro Fryc, BlazerFrass, Sri Lanka, Tango Leadaz, Sir Ledgen, Joan Gringesho, Mikhal X-qlusiv , Wassi, Mara Jackhammer, Shelly Xpressionz, Zidan X-qlusiv, Unique Rockkaz, Killer Bean, Di Mad Spirit, Marthe Vangeel, Aidam Limitlles Blazzaz, Rafa.

 

Paulina Pinka Kachel
Piotr Wróbel

Piotr Wróbel

bachata, salsa solo

Dla Pitera taniec to sposób na życie, aby nie było one szare i monotonne, daje radość i siłę. Tańczy od zawsze i wszystko. Przez lata rozwijał w sobie miłość do tańca, aby w końcu natrafić na wprost stworzoną dla niego salsę kubańską. Ten gorący taniec pochodzący z Kuby łączy w sobie energię i radość, daje poczucie wolności i absolutnej euforii. Od 2009 roku – już w roli instruktora – Piter zaraża kubańską pasją swoich kursantów, prowadząc zajęcia salsy solo, salsy w parach oraz Ruedy de Casino.

Dziś wraz z Anią Mrozińską prowadzą również regularne zajęcia bachaty w parach, której ojczyzną jest gorąca Dominikana, jednak to jej zmysłowa odmiana, pochodząca z Hiszpanii, cieszy się dziś taką popularnością w Europie i na całym świecie. To na tych kursach oboje mogą w najbardziej emocjonalny sposób interpretować muzykę, wyrażać siebie w tańcu i rozmawiać o emocjach bez użycia słów. Już od siedmiu lat zarażają swoich kursantów miłością do bachaty, uczą ich komunikowania się z partnerem poprzez ruch, prowadzenie i podążanie, tak aby taniec stał się dla nich rozmową. Rozmową z samym sobą, z całą grupą, z drugą osobą… Przenikaniem siebie nawzajem, ale też podróżą w głąb samego siebie…

Oboje uczestniczyli w wielu warsztatach takich międzynarodowych gwiazd bachatowych jak: Ataca y Alemana, Korke y Judith, Daniel y Desiree, Kiko & Christina, Cornel & Rithika, Abdel y Lety, Carlos & Chloe, Gatica & Frank Santos oraz wielu innych.

Instruktorzy regularnych kursów bachaty od ponad siedmiu lat w Bielsku-Białej, Katowicach, Tychach, Cieszynie, Oświęcimiu, Rybniku, a także warsztatów w wielu innych miastach na Śląsku i w Małopolsce.

 

Justyna Dżasta Kubik

twerk

Jest instruktorem z 13letnim doświadczeniem i jako pierwsza na Podbeskidziu zaczęła prowadzić zajęcia z twerku w 2014r. 
Członkini ekipy United Royal Tribe.
Z ta właśnie ekipa zdobyła pierwsze miejsce na mistrzostwach Polski Slavic Dancehall Queen w 2018r. ,
Pierwsze miejsce Wicked Dance contest w Katowicach w 2017r. i trzecie na Spal Trampach w 2015r. 
Na festiwalu w Płocku w 2016r. Reggaeland z dziewczynami prowadziły warsztaty i występowały na scenie.
Wystepowaly również podczas One Love Music Festival we Wrocławiu w 2018r, oraz Afrofestival w Norwegii w 2018r. 
Jako Aquarius Queens występowała na scenie Hip Hop Kepmpu z ekipa Co Cię Trapy w 2016r., oraz na Hip Hop festiwalu we Wrocławiu w 2016r.
Dżasta w solowej karierze miała okazje zgarnąć 3miejsce i również tytuł Miss Publiczności na pierwszych mistrzostwach Polski Slavic dancehall Queen w 2014r.
Podczas zawodów w Warszawie Dance Fusion Challange w 2014r. zajęła 3miejsce w kategorii twerk.
2miejce podczas zawodów Dancehall Nice Again kategoria DHQ w 2016r. 
oraz trzecie miejsce w kategorii DHQ Wicked Dance Contest w 2017r. 
W miedzyczasie prowadzi warsztaty w różnych miastach polski, w ostatnim czasie bardziej skupiając się na twerku.

 

Justyna Dżasta Kubik
Inez Stefańska

Inez Stefańska

balet, jazz

Taniec towarzyszył jej już od dziecka, szkoliła się pod okiem wielu instruktorów z różnych technik tanecznych oraz akrobatyki sportowej zdobywając przy tym liczne nagrody zarówno w konkurencjach solowych jak i zespołowych.

Ukończyła Liceum w Krakowie na kierunku taneczno-teatralnym gdzie zrealizowała innowacyjny program kształcenia w zakresie tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego, towarzyskiego, tańców narodowych oraz teatru uzyskując dyplom.

 

Natalia Szajter

hip-hop

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w Cieszynie próbując swoich sił w różnych stylach tanecznych m. in. Taniec Towarzyski, Hip Hop, Shuffle Dance, Dancehall. Stylem w którym się zakochała jest Hip Hop, który poczatkowo trenowała pod okiem Kuby Walicy.

Aktualnie tancerka zespołu "So What?!" który zdobywa liczne nagrody na zawodach tanecznych w całej Polsce oraz zespołu "Kiss My Heels" gdzie szkoli się w technice High Heels.

Swoją miłością do tańca chce dzielić się z ludźmi i przekazywać im swoją wiedzę którą zdobywa szkoląc się na obozach oraz licznych warsztatach z najlepszymi choreografami : Zacc Milne,  Nicklas Milling, Mariusz Kotarski, Julia Żytko,  Klaudia Antos, Marcin Rębilas, Łukasz Ludwiczak, Patryk Brdey, Piotr Abramowicz, Dorian Kuźniewski, Sandy Rzaźniczak, Ola Papiór.

 

 

Natalia Szajter
Ania Ana Kurowska

Ania Ana Kurowska

salsa

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Przetańczyła w dziecięcych i młodzieżowych zespołach prawie 11 lat, występując na krajowych i zagranicznych scenach. 
W 2008 roku trafiła na kurs salsy kubańskiej. Salsa skradła jej serce. Zakochała się przede wszystkim w kubańskiej muzyce. Zaczęła jeździć po całej Europie na koncerty kubańskich zespołów muzycznych oraz na festiwale, gdzie brała udział w warsztatach, szkoląc się u najlepszych kubańskich instruktorów i tancerzy z całego świata. 
W 2012 roku wzięła udział w konkursie Primavera Salsa Open organizowanym przez Izabelę i Jose Torresów, zdobywając 1 miejsce w kategorii Casino Pary, Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności. 
Obecnie jest  jedną z najlepszych tancerek i instruktorek salsy kubańskiej w Polsce. Prowadzi warsztaty zarówno w Polsce, jak i na międzynarodowych festiwalach w Europe.
Miała przyjemność zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych u boku zespołu Gente de Zona podczas ich koncertu w Barcelonie. Możesz ją zobaczyć w teledyskach słynnych kubańskich zespołów: Timbalive, El Nino y La Verdad czy Mixael Cabrera y su Team Barcelona.
Jest organizatorem licznych eventów promujących taniec i kulturę afro-kubańską.
Jest znana z wyjątkowego stylu, w którym łączy techniki tańców afro-kubańskich ze zmysłowymi i kobiecymi ruchami kubańskiego stylingu. Inspiruje się też innymi stylami, które przemyca, tworząc swoje niepowtarzalne estilo. Najbardziej kocha salsę za wolność którą wyzwala i sprawia każda kobieta może pokazać swoje wnętrze - może być subtelna, ale i silna jednocześnie i kokietować na parkiecie swoim ruchem.